Amennyiben a hírlevél hibásan vagy egyáltalán nem jelenik meg, kattintson ide!

25 pályázat érkezett 2012-ben a Regöly Alapítvány felhívására

A Regöly Alapítvány szakmai bizottságának elnöke Prof. Dr. Ondrejka Pál a pályázati témáknak megfelelően hazánk legnagyobb szaktekintélyeit kérte fel, hogy részt vegyenek a kutatómunkák elbírálásában. 2012-ben négy témában lehetett pályázatot beadni: onkológia, transzplantáció, minimál-invazív sebészet, endovaszkuláris sebészet. A szakmai bizottság és a kuratórium három kategóriában hirdet győztest: elméleti-kutatás orvos, klinikai-kutatás orvos és orvostanhallgató kategóriákban.

További részletek a www.regolyalapitvany.hu oldalon.

A szakmai bizottság tagjai 2012-ben:

• Dr. Kocsis Judit
  • Dr. Wágner László
  • Dr. Vadász Pál
  • Dr. Nyirády Péter

A beérkezett pályázatokat Dr. Rácz Károly professzor az Orvosi Hetilap főszerkesztője is külön áttekinti, hogy alkalmasak-e az Orvosi Hetilapban való megjelenésre. A pályázókat a főszerkesztő írásban értesíti a végeredményről.

Balassa János emlékéremmel tüntették ki Prof. Dr. Ondrejka Pált, a Regöly Alapítvány szakmai bizottságának elnökét

A Magyar Sebész Társaság 2012-ben Dr. Ondrejka Pálnak ítélte oda a Balassa János emlékdíjat. A kitüntetést 1906 óta adják át az egyik legnagyobb magyar orvos, Balassa János emlékére. Balassa János (1814-1868) kezdeményezte az Orvosi Hetilap megalapítását. Fő szorgalmazója volt az Országos Közegészségügyi Tanács létesítésének, melynek első elnöke lett. A korszerű magyar sebészeti oktatás és gyakorlat megteremtője. Az éterrel való narkotizálás meghonosítója. Az elsők között alkalmazta Európában az általános érzéstelenítést. Úttörő jelentőségű a hasi sérvekről szóló munkája és a gégetükrözés felhasználása gégeműtéteknél. Nagy számban végzett hólyagmetszést. Új megoldásokat alkalmazott plasztikai műtéteiben. Korát megelőzte a tuberkulotikus csont- és ízületi betegségek konzervatív kezelésével és a hűtés alkalmazásával a sebészeti gyógykezelésben. A Balassa emlék előadást a Magyar Tudományos Akadémián az ez évi díjazott Dr. Ondrejka Pál, a II. számú Sebészeti Klinika igazgatója, a Regöly Alapítvány szakmai bizottságának elnöke tartotta meg. Az előadás címe: Balassa élete, munkássága, hatása az utókorra Sebészeti munka egy „Balassai méretű” sebészeti klinikán napjainkban.

Bemutatjuk a Regöly Alapítvány egyik főtámogatóját, a Semmelweis Kiadót

A Semmelweis Kiadó és Multimédia Stúdió Kft. azzal a nem titkolt szándékkal született meg, hogy összefogja az Egyetem kompetenciájába tartozó orvosi szakkönyv és egyetemi jegyzet kiadást. A Stúdió adottságai és a szakemberek képzettsége lehetővé teszi azt is, hogy multimédiás anyagok, valamint portréfilmek szülessenek. A már 6 éve sikeresen működő kiadó mára már túl van a 400. könyvén, és az általa készített filmek száma meghaladja az ötvenet. A tudományhoz elkötelezett tevékenységén túl a művészet is hangsúlyt kap ars poeticájában, jól példázzák ezt a Magyar Képzőművészeti Egyetemmel közösen megjelentetett kiadványok. A Semmelweis Kiadó felvállalt küldetése az is, hogy részt vegyen a Semmelweis Egyetem vizuális arculatának kialakításában és fenntartásában. A tájékoztató füzetek, a brosúrák, az egyetemi újságok kihatnak az olvasók közérzetére is, vizuális hangulatukkal azt színesebbé varázsolják. A dinamikus alkotószellemnek köszönhetően a kiadványok átfutása rövid határidővel évek óta tartott magas színvonalon készülnek. A tulajdonos iránti lojalitás, mint rendező elv, az együttműködés biztos záloga.

A Semmelweis Kiadó célkitűzései között szerepel a fiatal szakemberek kutatómunkájának támogatása. A Regöly Alapítvány létrehozásának gondolatával és célkitűzésével egyetértésben fontosnak tartjuk az új, eredeti ötleteket előállító kutatók felkarolását, bíztatva őket az elődök életútjával foglalkozó kiadványaink átadásával-áll a Semmelweis Kiadó közleményében.

A Hírlevelet fejlesztette: Konemara Consulting Kft.

H-1125 Budapest, Kútvölgyi út 4.
Központi e-mail cím: info@regolyalapitvany.hu
Bankszámlaszám: 11705008-20497053